Usuwanie hemoroidów

Metody usuwania hemoroidów…

Towarzyszące hemoroidom objawy, takie jak ból, pieczenie czy też krwawienie, wywołują znaczący dyskomfort. Pomimo powszechności występowania tej choroby, wiele osób z powodu wstydu ją ukrywa, stosując jedynie domowe metody leczenia.

Na wizytę u specjalisty decydują się dopiero wówczas, gdy schorzenie znajduje się już w zaawansowanym stadium, gdzie leczenie za pomocą lekarstw jest już niewystarczające. Wówczas jedynym sposobem na zwalczenie żylaków odbytu jest ich usunięcie.

Skuteczność operacji

Stosowanie różnego rodzaju maści, czopków i doustnych lekarstw oraz wszelkie domowe sposoby leczenia hemoroidów nie gwarantują tego, że w najbliższym czasie choroba nie powróci. Z tego właśnie względu warto zdecydować się na operację usunięcia żylaków odbytu, która w wielu przypadkach jest jedynym sposobem na pozbycie się bólu i przywrócenie komfortu.

Usuwanie hemoroidów

żródło informacji: usuwanie hemoroidów – kriocentrum.com

Istnieje kilka metod nowoczesnego usuwania hemoroidów. Są one przede wszystkim mało inwazyjne oraz można je wykonać nawet w ciągu jednego dnia, przez co jesteśmy w stanie szybko pozbyć się problemu. Jednym ze sposobów usuwania żylaków odbytu jest krioterapia. Za pomocą pary ciekłego azotu zamraża się guzki, hamując w ten sposób przepływ krwi, co wywołuje martwicę hemoroidów. Wadą tej metody jest jednak długi okres rekonwalescencji, który może wynieść nawet do 6 tygodni.

Inną metodą skutecznie usuwającą żylaki odbytu jest laseroterapia. Naczynia hemoroidalne niszczy się światłem lasera, uniemożliwiając im doprowadzanie krwi do guzka. W konsekwencji żylak obumiera. Podstawową zaletą tej metody jest możliwość natychmiastowego powrotu do codziennych zajęć.

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów usuwania hemoroidów jest gumkowanie, czyli metoda Barrona. W jej wyniku krew, która dopływa do żylaka, jest odcinana za pomocą gumowego pierścienia, zakładanego na nasadę hemoroidu. Po zabiegu można od razu wrócić do normalnego funkcjonowania, chociaż niektórzy pacjenci mogą odczuwać niewielki ból przez kilka dni po operacji.

Alternatywnymi sposobami jest skleroterapia, w wyniku której żylak obumiera po wstrzyknięciu do niego odpowiednich preparatów oraz metoda DGHAL, gdzie następuje selektywne zamknięcie naczyń, przez co krew nie dopływa do hemoroidów.

hemoroidy 1 stopnia
hemoroidy 1 stopnia – hemoroidy.info
hemoroidy 2 stopnia
hemoroidy 2 stopnia – hemoroidy.info
Hemoroidy 3 stopnia
Hemoroidy 3 stopnia – hemoroidy.info
Hemoroidy 4 stopnia
Hemoroidy 4 stopnia – hemoroidy.info