Leczenie hemoroidów

Metody leczenia hemoroidów odbytu

Skutkiem niewłaściwej diety, nadwagi, siedzącego trybu pracy czy też braku aktywności fizycznej mogą być hemoroidy. Obecnie zaliczyć można je do kręgu chorób cywilizacyjnych. Ich problem jest powszechny i borykają się z nim ludzie w każdym wieku.

Dlaczego warto udać się do lekarza?

Ze względu na uciążliwe objawy, takie jak ostry ból, krwawienie podczas defekacji, kłucie, pieczenie, swędzenie czy też wydzielina zapalna z odbytu, hemoroidy skutecznie utrudniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i obniżają komfort życia. Schorzenie to może również przerodzić się w poważną chorobę, dlatego nie wolno go ukrywać i bagatelizować pierwszych symptomów. Natychmiast po ich rozpoznaniu należy przełamać wstyd i udać się do lekarza, który wdroży odpowiednią kurację. Dzięki temu pozbędziemy się tej dokuczliwej dolegliwości, ograniczającej normalną egzystencję.

Leczenie hemoroidów

Wybór odpowiedniej metody leczenia żylaków odbytu jest ściśle powiązany ze stadium rozwoju dolegliwości. Kiedy choroba jest na wczesnym etapie zaawansowania, wówczas stosuje się różnego rodzaju maści do smarowania odbytu oraz czopki. Warto wtedy także sięgnąć po leki doustne, które poprawią kondycję naczyń krwionośnych.

Kiedy jednak choroba jest bardziej zaawansowana i metody farmakologiczne nie pomagają, warto rozważyć usunięcie hemoroidów. Istnieje kilka różnych metod, za pomocą których możemy pozbyć się tej dolegliwości, wykorzystując leczenie operacyjne. Do najpopularniejszych zalicza się przede wszystkim krioterapię, w której żylaki odbytu usuwa się za pomocą ujemnych temperatur, skleroterapię, polegającą na wstrzykiwaniu do hemoroidów odpowiednich preparatów, powodujących ich zwłóknienie i wyłączenie z układu krwionośnego, a także laseroterapię.

Żylaki odbytu usunąć można również metodą Barrona, zakładając na szyję guzka krwawnicznego gumowe opaski, doprowadzając go tym samym do martwicy, a także metodą DGHAL, polegającą na podwiązaniu tętnic hemoroidalnych.

Żródło informacji: Leczenie hemoroidów – kriocentrum.com

Działania zapobiegawcze

W leczeniu żylaków odbytu dużą rolę odgrywa również zmiana stylu życia. Właściwe odżywianie oraz aktywność fizyczną doskonale regulują pracę jelit i wspomagają systematyczność wypróżnień oraz właściwą konsystencję stolca.

hemoroidy 1 stopnia
hemoroidy 1 stopnia – hemoroidy.info
hemoroidy 2 stopnia
hemoroidy 2 stopnia – hemoroidy.info
Hemoroidy 3 stopnia
Hemoroidy 3 stopnia – hemoroidy.info
Hemoroidy 4 stopnia
Hemoroidy 4 stopnia – hemoroidy.info

Dodaj komentarz